400 TL ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ
SEPETİM

Sepetiniz Boş

Temizle

Kategoriler

Beden Seçeneği

Renk

BEBEĞİNİZİ KARŞILAMADAN ÖNCE HASTANE ÇIKIŞ SETİ HAZIRLAMALISINIZ

Aileye yeni bir birey katılacak ve doğum süreci yaklaşmışsa, hastane çıkış seti hazırlamanın zamanı gelmiş demektir. Dünyaya gözlerini açacak olan bebeğin tüm ihtiyaçlarının yer aldığı yenidoğan hastane çıkışı hazırlığı son derece önemli bir süreç olarak görülmektedir. Bebeğin ilk günde kullanacağı tüm ürünlerin eksiksiz bulunması gereken setlerin yedekli alınması ise ebeveynlerin işlerini kolaylaştıracak, gereksiz telaşlardan kurtaracaktır. 10’lu hastane çıkışı ve 5’li hastane çıkışı modelleriyle satışa çıkarılan ürünler kolaylık sağlayacaktır.

 

Bebek hastane çıkışı setleri seçimi yapılırken iki önemli unsura dikkat etmekte yarar olacaktır. Bunlardan ilki ürünlerin hangi malzemelerden üretildiği, diğerleri de içeriğinde hangi kıyafet ve aksesuarların bulunduğu olmalıdır.

 

Hastane Çıkış Seti Seçimi Yapılırken Kumaşına Dikkat Edilmeli

Hastane çıkış seti alınacağı zaman öncelikle hangi malzeme kullanılarak üretildiğine dikkat etmek gerekmektedir. Bebeğin son derece hassas olan teni, dünyaya gelmesinin ardından savunmasız olacaktır. Cilt gelişimi tamamlanmayan bebeğe uygun olmayan kıyafetler giydirildiğinde tahriş ve kızarıklıklar kaçınılmaz olacaktır. Bunun önüne geçmenin yolu ise yüzde yüz pamuklu olan kıyafetlerin seçilmesi olacaktır. Bebeğin narin cildini tahriş etmeyecek, kimyasal içermeyen ürünler bebeğin rahatının yanı sıra ilerleyen yıllarda hastalık riskleri ile de karşılaşmasının önüne geçecektir.

 

Yenidoğan hastane çıkışı setleri alınırken hangi mevsimde kullanılacağı da dikkate alınmalıdır. Yaz dönemi bebekleri için terletmeyen, teninin nefes almasına imkan veren ürünlerin seçimi son derece önemli bir detaydır. Bu ürünler, bebeğin vücut ısısının dengelenmesi açısından etkin görev üstlenecektir. Yavrunuz kış bebeği olacaksa bu kez klima özelliği taşıyan ürünlere yönelmekte yarar olacaktır. Yün karışımlı kumaşlar kullanılarak hazırlanan ürünlerin yer aldığı setlerin tercih edilmesi bebeğin daha huzurlu olması açısından önemlidir. Hastane çıkışları kış dönemleri için ilaveler yapılarak hazırlanmakta, hırkalar da bulunmaktadır.

 

Bebek Hastane Çıkışı Setlerinde Hangi Ürünler Bulunmalıdır?

Bebek hastane çıkışı setleri alınırken hangi ürünlerden oluştuğuna dikkat etmekte yarar olacaktır. Bebeğin doğumundan itibaren ihtiyacı olacak tüm ürünlerin set içinde bulunması, hastane ortamında sıkıntı yaşanmasının önüne geçilecektir. Yenidoğan için zıbın, body ve tulum vazgeçilmez kıyafetlerdendir. Bebek hastane çıkışı setlerinin içinde bu üç kıyafet mutlak suretle bulunmalıdır. Bunların yanı sıra eldiven de son derece önemli bir üründür. Bebek genellikle anne karnında tırnakları uzamış olarak dünyaya gelmektedir. Bebeğin elleri eldiven ile kapatılmadığında, genellikle yüzünü çizme eğilimi göstermektedir. Bebeğin dünyaya gelir gelmez canının yanmasını kimse istemez, bu nedenle eldiven ile bebek güvence altına alınmalıdır.

 

Hastane çıkışları içinde yer alması gereken diğer ürünler şapka, çorap, önlük, mendil, battaniye olmalıdır. Bu ürünler ayrı ayrı öneme sahiptir ve yenidoğanın ilk günden itibaren kullanması gerekmektedir. Bu ürünlere ilave olarak kış bebekleri için setlerin içinde hırka ve tulumun bulunmasına da dikkat etmek gerekmektedir.

 

Sezaryen Doğum Yapılacaksa Hastane Çıkış Seti Yedekli Olmalıdır

Anne bebeğini sezaryen yöntemi ile dünyaya getirecekse hastanede kalma süreci uzayacağı için hastane çıkış seti mutlaka yedekli olarak hazırlanmalıdır. Hastanede kalış süreci uzadıkça, bebeğin kirleteceği kıyafet sayısı da artacaktır. Bebek ve annesi hastane ortamında iken alışveriş telaşına düşmek istemeyenler için 10’lu hastane çıkışı setleri yedekli olarak bulundurulmalıdır.

 

Önceden hazırlık yapılmış, parça parça ürünler alınmışsa garanti olması adına 5’li hastane çıkışı bulundurulmasında da yarar olacaktır. Normal doğum süreci de olsa bebeğin üzerinin ne zaman kirleneceğini kestirmek güç olacaktır. Hastane çıkışları mutluluk telaşı içinde olan ebeveynlerin ayrıca bir koşuşturmaya girişmelerinin önüne geçmektedir.

 

Siz de yenidoğan hastane çıkışı setleri almak istiyor, ihtiyacınıza cevap verecek kaliteli malzemeleri bulmakta zorlanıyorsanız Bir Bebek ürünlerini incelemenizde yarar olacaktır. 

YUKARI