400 TL ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ
SEPETİM

Sepetiniz Boş

Temizle

Kategoriler

Beden Seçeneği

ÖZEL BEBEK BORNOZ SETİ İLE BEBEĞİNİZ İÇİN KEYİFLİ SAATLER

Bebekler için banyo keyfi son derece önemlidir ve bu süreçte kullanılacak olan bebek bornoz modelleri ve bebek havlu seti taşıdığı ya da taşımadığı özellikler ile son derece kritik bir öneme sahiptir. Su ile yeni taşıyan ve ilerleyen yıllarda büyük önem taşıyacak sürecin sorunsuz atlatılması, banyo sonrası kullanılan ürünlerin kalitesiyle doğru orantılı olmaktadır.

 

Bebek Bornoz Modelleri Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Bebek bornoz modelleri seçimi yapılırken göz önünde bulundurulması gereken unsurların başında, bebeğin ilk banyosundan itibaren onu sarıp sarmalayacak, yumuşak dokusu ile tahrişlere neden olmayacak özelliklerde olması gelmektedir. Bu özellikler, banyoyu bebek için tam anlamıyla bir keyfe dönüştürebilecek, su korkusu ve tedirginliğini ortadan kaldıracaktır.

 

Banyodan sonra ister bebek bornozu seti kullanılsın, isterse bebek banyo havlusu, her ikisinin de benzer özelliklerde olmasına dikkat edilmelidir. Öncelikli olarak ürünün mutlak suretle anti bakteriyel ve anti alerjik özellikte üretildiğine dikkat edilmelidir. Bebek dünyaya henüz gelişimini tamamlamadan gelmektedir. Bu da özellikle cildinin son derece hassas olduğu anlamını taşıyacaktır. Banyo sonrası daha da yumuşayan ve direnci son derece düşük hale gelen cildinin korunması için ekstra önlem almak gerekmektedir.

 

Bebek Havlu Seti Yumuşak Dokulu Olmalıdır

Bebek havlu seti ile kurulanması esnasında banyo sonrası daha da yumuşayan derisi kolaylıkla tahriş olabilmektedir. Bunu önlemenin yolu hızlı emiş gücü ile birlikte teninde ipeksi dokunuş yaratabilecek ürünlerden üretilen bebek havlu modellerinin kullanılmasından geçmektedir. Bornoz ve havlu tarzı ürünler geleneksel olarak pamuklu kumaştan hazırlanmaktadır. Ancak, söz konusu olan narin vücutlu bebekler olduğunda çok daha farklı alternatiflerin devreye girmesi kaçınılmaz olacaktır.

 

Bu aşamada tavsiye edilen ürünlerin başında bambu kumaş kullanılarak üretilen bebek havlu modelleri gelmektedir. Bambudan elde edilen lifler kullanılarak dokunan bebe havlusu yoğun emme kabiliyeti sayesinde bir kez sarma ile dahi bebeğin vücudundaki suları tamamen ortadan kaldırma kabiliyetine sahip ürünlerdir. Son derece etkili olan hızlı emme gücünün yanı sıra hızlı kuruma ile de tanınan bambu bebek banyo havlusu ile ilgili tek dezavantaj uzun ömürlü kullanıma elverişli olmamasıdır. Ancak, unutulmaması gereken bir konu da bebekler için alınan ürünlerin sık sık yenilenmesi gerektiğidir. Uzun süre kullanılan ürünlerde deformasyon, sık ve çok yıkamaya bağlı sertleşme gibi olumsuzluklar bebe havlusu modellerinin bebeğin narin cildine zarar verebilecek olmasıdır.

 

Bebek Bornozu Seti Modelleri

Bebekler için zorunlu olan vücuduna uygun ürünlerin kullanılması koşulu bebek bornozu seti için de geçerlidir. Yaklaşık 6 aylık süreçten itibaren yoğun olarak kullanılmaya başlanan bornozun bebeğin büyümesi ile kısalacağı açık bir gerçektir. Ebeveynlerin bebeğe küçük gelen ürünü ısrarla kullanmayı sürdürmeleri, banyo sonrası yeterli korumayı sağlamayacağı için ideal olmaktan çıkması anlamına gelecektir.

 

Bebek bornoz modelleri, bebeğin gelişimine paralel olarak belirli periyotlarda yenilenmelidir. Ölçülerine uygun alınacak yeni bebek bornoz modelleri, vücudunu tam olarak kapatabileceği için sağlıklı kurulanma imkanını da beraberinde getirecektir. Sürekli ıslaklığa maruz kalan bir ürün için uzun süreli kullanım, ne kadar dikkat edilirse edilsin üzerinde bakteri gelişimi meydana gelmesi riski nedeniyle de önem taşımaktadır. Bebek bornoz seti belirli periyotlarda değişmezse, sürekli hale gelen ıslaklık beraberinde alerjik reaksiyonlara da yol açabilme riskini ortaya çıkaracaktır.

 

Bebek banyo havlusu için de benzer riskler ihtimal dahilindedir. Ebeveynler banyo sonrası ürünü ne kadar korumaya çalışsa da, bebek havlu modellerinde kullanılan kumaşlar bir süre sonra özelliğini yitirmeye başlayacaktır. Kaçınılmaz olan bu özellik, ürünün sertleşmesine, doğal olarak da bebeğin banyo sonrası rahatsız olmasına yol açabilecektir. Bebeğinizin banyo keyfinin banyo sonrasında da sürmesini istiyorsanız, en uygun havlu ve bornoz modellerini bulabileceğiniz Bir Bebek ürünlerini incelemenizde yarar olacaktır.

 

YUKARI