400 TL ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ
SEPETİM

Sepetiniz Boş

Temizle

Kategoriler

Beden Seçeneği

Renk

EN ÖZEL PARÇALARINDAN BİRİ BEBEK BATTANİYESİ

Bebek tekstil ürünleri dendiğinde akla gelen ilk ürünler bebek battaniyesi, bebek banyo havlusu ve bebek bornozu seti gelmektedir. Son derece özel ürünler olması gereken bebek tekstil malzemeleri, kullanışlı olmalarının yanı sıra bebeğin sağlığını koruyan özellikleri de bünyelerinde taşımalıdırlar.

 

Bebek Battaniyesi Nasıl Olmalı?

Bebek battaniyesi, minik yavrunun huzurlu bir gece uykusu geçirmesinin temel unsurlarından biri olarak kabul edilmektedir. Sağlıklı bir uykuya sahip olmayan bebeğin sağlıklı gelişimi de mümkün olmamaktadır. Bu nedenle ürün seçimi yapılırken bazı kriterlere dikkat etmekte yarar olacaktır. Nohut battaniye ve müslin battaniye olarak türlere ayrılan üründe öncelik bebeği sıcak tutması, özellikle kış koşullarının olumsuzluklarını yansıtmamasına verilmelidir.

 

Kullanılan malzeme açısından en ideal ürünlerin başında müslin battaniye gelmektedir. Son derece yumuşak ve pürüzsüz yapısı sayesinde bebeği sıcacık saran ürün, anti bakteriyel özelliği sayesinde de bebeğin alerjik reaksiyonlar göstermesinin de önüne geçmektedir. Nohut battaniye malzeme özellikleri ile birlikte bebeği tam olarak sarabilmesi açısından da öne çıkan ürünlerden biridir. Her iki üründe de bulunan yumuşak ve nefes alan yapıları, bebeğin huzurlu bir uyku süreci geçirmesine katkı sağlamaktadır.

 

Bebek Banyo Havlusu Hızlı Emme Özelliğine Sahip Olmalıdır

Bebek banyosunun değişmez ürünleri arasında yer alan bebe havlusu, son derece önemli bir ürün olarak kabul görmektedir. Bebeğin banyo sonrası sürecini sağlığı açısından garantiye alan üründe bazı özellikler ön plana çıkmaktadır. Bebek banyo havlusu için aranan en önemli özellik hızlı ve kolay kurulama olmalıdır. Pamuklu kumaş kullanılarak üretilen havlu seti, banyo sonrası bebeğin üzerinde bulunan suları hızla emmesi ile öne çıkmaktadır. Bu süreç ne kadar uzarsa, bebek o kadar ıslak kalabilecek, bu da üşütmesine ve rahatsızlanmasına yol açabilecektir.

 

Bebe havlusu seçimi yapılırken ürünün boyutlarına da dikkat etmekte yarar olacaktır. Bebeğin banyosunun tamamlanmasının ardından hızla sarılabilecek, başı ve vücudunun tamamını kaplayacak havlu modelleri en ideal olanlarıdır. Kısa sürede kurulamayı sağlayacak havluların sık sık yıkanması ve havalandırılması bakteri gelişiminin de önüne geçecektir.

 

Bebek için banyoyu keyifli hale getiren bebek bornoz seti de benzer özellikleri taşıması gereken ürünlerdendir. Bebek için kullanılacak bornozun emicilik özelliğinin yanı sıra yumuşak ve pürüzsüz yapıda olmasına da dikkat edilmelidir. Bebeğin narin vücudunun bornoz ile kurulanacağı hesaplandığında, sert bir malzemeden üretilen ürün tahrişlere yol açabilecektir. Kullanılacak bebek bornoz ürününün çok sık yıkanmasında yarar olacaktır. Hemen yıkama söz konusu olmadığında güneş gören bir yere serilmeli ve hızlı kurumasının, doğal olarak da bakteri gelişiminin önüne geçilmelidir. Bu koşulların sağlanmaması halinde bebeğin sağlığı ciddi anlamda tehlikeye girebilmektedir.

 

Bebek Bakım Örtüsü Seçimi Yapılırken Dikkat Edilecek Unsurlar Nelerdir?

Bebek bakım örtüsü, hem bebek hem de anne için hayati önem taşıyan aksesuarlardan biri olarak kabul edilmektedir. Bebek, özellikle belirli bir döneme kadar sık sık altını kirletmekte ve aynı sıklıkta alt değiştirmeye ihtiyaç duymaktadır. Anne sürekli evde olmayacağı için kullanışlı bir alt açma minderi çok önemli bir yardımcı haline gelebilmektedir. Bu ürünlerde aranan özelliklerin başında hijyen gelmektedir. Bebeğin ev dışında da altının değiştirilmesi gerektiğinde devreye giren üründe boyut ayrı bir öneme sahiptir. Alt açma minderi bebek üzerine yatırıldığında dışarıyla bağlantısını ortadan kaldıracak büyüklükte olması beklenmektedir. Bu sayede bebeğin vücudu başka bir yere temas etmeyecektir.

 

Bebek bakım örtüsü kolay temizlenebilir ve silinebilir özellikte olmalıdır. Bu sayede ürün uzun süre kullanılabilmekte ve ev ekonomisine ekstra yük getirmemektedir. Bebeğin tuvalet eğitimi sırasında yatak koruyucu olarak da kullanılabilin ürün, kaliteli malzemeden üretilmiş olmalıdır. Siz de bebek tekstil ürünleri almak istiyor ve en doğru adresi arıyorsanız, Bir Bebek ürünlerini incelemenizde yarar olacaktır.

 

YUKARI