400 TL ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ
SEPETİM

Sepetiniz Boş

Temizle

Kategoriler

Beden Seçeneği

Renk

EN KIYMETLİNİZİ BEBEK BATTANİYESİ İLE KORUMAYA ALIN

Bebek battaniyesi, henüz tam olarak gelişimini sağlayamayan ve dış etkenlere karşı savunmasız olan minik yavrunun koruma kalkanı olarak kabul edilmektedir. Özellikle serin sonbahar ve soğuk kış günlerinde hava koşullarına karşı bebeği güvenceye alan bebek battaniye modelleri seçimi yapılırken dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

Bebek Battaniyesi Seçimi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek battaniyesi, yeni doğan sürecinden belirli bir yaşa kadar minik yavruların en önemli aksesuarlarından biri olarak varlığını sürdürmektedir. Bebekler, gelişimlerini tamamlayarak dünyaya gelmemekte, belirli bir süreçte bu gelişim anne karnı dışında da devam etmektedir. Bu aşamada son derece savunmasız olan bebekleri korumak annelere, daha doğrusu annelerin seçtiği kıyafet ve aksesuarlara düşmektedir.

 

Bebek battaniyesi modelleri seçimi yapılırken iki ana kritere dikkat etmek gerekmektedir. Bunlardan birinci hangi malzemeden yapıldığı, diğeri de imalat aşamasında kullanılan yöntem. Her ikisinin de sağlıklı olması, bebeğin de sağlığının koruma altına alınması anlamına gelecektir.

 

Müslin Battaniye Bebeğin Aradığı Yumuşaklığı Vermektedir

Bebek için kullanılacak üründe aranan yumuşaklık özelliğine en fazla sahip olan model müslin battaniye olmaktadır. Müslin kumaşının yapısı son derece yumuşak, pürüzsüz ve tüy içermemektedir. Yumuşaklığı ile bebeği saran müslin battaniye, ısı yalıtımı açısından da hayli başarılı sonuçlar vermektedir.

 

Müslin bebek battaniyesi, nefes alan yapısı sayesinde minik yavruya kesintisiz uyku olanağı sunmaktadır. Nefes alma özelliği sayesinde bebeğin gece terlemelerinin önüne geçen müslin kumaşı, yüzde yüz pamuk kullanılarak üretilmektedir. Son derece pürüzsüz ve bir o kadar da yumuşak olan müslin bebek battaniyesi, minik yavrunun çene ve boyun altının tahriş olmasına izin vermemektedir. Yumuşak dokusu, kızarıklık ve tahrişlere yol açmadığı için bebek rahatsız olmayacak, gece uykuları kesintisiz ve sağlıklı bir şekilde devam edecektir.

 

Nohut Battaniye Bebek İçin Huzurlu Gece Anlamına Gelmektedir

Bebek için nohut battaniye ile huzurlu bir gece ve rahat bir uyku, ebeveynler için de huzur anlamını taşımaktadır. Uykusunu yeterince alamayan bebek son derece huysuz olacak, kendisi ile birlikte ailesi de çile çekecektir. İster gündüz olsun isterse gece, nohut battaniye bebek için sıcak bir yuva anlamı taşıyacaktır.

 

Nohut battaniye modellerinde bulunan ve adını ürüne veren nohut şeklindeki kabarıklıklar, bebekler için anne karnında olma hissi uyandırmaktadır. Bu his sayesinde daha huzurlu bir uyku süreci yaşayan bebek hem mutlu, hem de daha sağlıklı olmaktadır. Nohut battaniye bebek için ayrıca ısı dengesinin kurulabilmesi adına da önemli bir üründür. Nefes alan yapısı sayesinde yaz aylarında bebeği bunaltmazken, kış dönemlerinde de klima özelliği sayesinde sıcaklığı muhafaza ederek, bebeğin sürekli aynı ısıda kalmasını sağlamaktadır.

 

Bebek battaniyesi, koruma özelliklerinin yanı sıra minik yavrunun bedeni üzerinde de fazla bir ağırlık yaratmamalıdır. Bebeğin uyku sürecinde hareketlerinin kısıtlanması sık sık uyanması anlamına gelecektir. Bu da kalitesiz bir uykunun başlıca nedenlerinden biridir. Bebek battaniye modelleri için aranan hafiflik özelliği müslin battaniye ile rahatlıkla sağlanabilmektedir. Yün battaniye seçenekleri bebekler için tavsiye edilmemektedir. Yapısı itibariyle çok yoğun olan yün, ipliğe dönüştürüldüğünde ve ne kadar ince yapılmaya çalışılırsa çalışılsın battaniye haline geldiğinde bebeğin minik vücudunun kaldıramayacağı ağırlığa sahip olacaktır. Bebeğe belirli bir yaş dönemine kadar yün kullanılarak hazırlanan battaniyelerin örtülmemesi sağlıklı olacaktır.

 

Müslin bebek battaniyesi için boyut da son derece önemli bir detaydır. Bebek sürekli büyüyecek ve boy atacaktır. İlk günlerde alınan bebek ürünlerinin boyutları bir süre sonra yetersiz kalacak, istenen özellikleri yansıtamayacaktır. Nohut battaniye ve diğer modellerde aranan özellik olan boyut, bebeği tamamen sarabilen, hava ile ilişkisini kesebilen seviyede olması halinde ideal bir üründür. Siz de bebeğiniz için battaniye modelleri arıyor, en sağlıklı ürünleri almak istiyorsanız, Bir Bebek’i ziyaret etmenizde yarar olacaktır.

YUKARI