400 TL ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ
SEPETİM

Sepetiniz Boş

Temizle

Kategoriler

Beden Seçeneği

Renk

BEBEK ZIBIN TAKIMLARI YENİ DOĞAN İÇİN İLK KIYAFETLERDİR

Yeni doğan bebeğin ilk kıyafetlerinden biri olan bebek bodyleri hem seçimi hem de kullanımı titizlik gerektirmektedir. Sağlıklı ürünlerle minik yavrunun bedeninin sarılması, dış etkenlere karşı koruma duvarı oluşturmasının yanı sıra, renkli modelleri ile şirinlik de katmaktadır. Desenli bebek zıbınları, özel tasarımları ile bebeklerin şirinliklerine şirinlik katmaktadır. Ancak, bebek zıbın takımları seçimi titizlik gerektiren bir süreçtir ve bazı kriterlere dikkat etmek gerekmektedir. Özellikle kış dönemleri için uzun kollu zıbın takımlarının alınması ideal olacaktır.

 

Bebeğin İlk Kıyafetleri Arasında Zıbın Setleri Mutlaka Olmalı

Zıbın setleri, bebek dünyaya gelmeden hazırlanan kıyafetlerin başında gelmektedir. Minik yavrunun gözlerini dünyaya açmasının ardından tanışacağı, belirli bir dönem ikinci derisi olarak kabul edilecek kıyafetlerin hazırlanması sürecinde doğum sonrası neye ihtiyaç duyulacağının kesin hatlarıyla belirlenmesi gerekmektedir. Bebek bodyleri ilk bebek kıyafetlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Bebeğin dünyaya gelmesinin hemen ardından ve hızla giydirilmeli, dış etmenlere karşı koruma altına alınmalıdır.

 

Hazırlanan doğum sonrası setleri arasında yer alan özel kıyafetler arasında zıbın setleri ayrı bir öneme sahiptir. Zıbınlar, henüz tam anlamıyla gelişimini tamamlamayan bebeğin derisini koruma altına alacak özelliklere sahip olmalıdır.

 

Bebek Zıbın Takımları Hangi Özellikte Olmalıdır?

Bebek zıbın takımları için dikkat edilmesi gereken öncelikli iki önemli unsur bulunmaktadır. Bunların ilki kullanılan kumaşın ve uygulanan modelin ne kadar sağlıklı olduğu, diğeri de hava değişimlerine karşı koruma etkisinin bulunup bulunmadığı olacaktır. En kıymetli varlıklar olan yavruların sağlıkları her şeyin önünde gelmektedir. Sağlık endişesi alınan çıtçıtlı badi modellerine de yansımalı, alınacak ürünlerin bebeğin sağlıklı kalmasının garantisi olmasına dikkat edilmelidir.

 

Zıbın setleri için kullanılan kumaşın mutlak suretle anti bakteriyel özellikte olması gerekmektedir. Bu özelliği barındırmayan ürünler bebeğin alerjik reaksiyon göstermesine yol açabilmektedir. Alerji tetiklemesi yaşanması, bebeğin tüm hayatı boyunca sağlık sorunu yaşayacağı anlamına gelmektedir. Kıyafetin hazırlanması sürecindeki tüm aşamalar dikkate alındığında, kesinlikle kimyasala maruz kalmadığının garantisi alınmalıdır. Kimyasal kalıntılar, bebeğin tam anlamıyla oluşmayan derisinde tahrişlere ve kızarıklıklara yol açabilmekte, ilerleyen yıllarda daha büyük sağlık sorunlarını tetikleyebilmektedir.

 

Bebek zıbın takımları seçimi sürecinde için önemli kriterlerden biri de hangi kumaştan yapıldığı olmalıdır. Ebeveynlerin bebekleri için alacakları uzun kollu zıbın takımlarının mutlaka pamuklu kumaş kullanılarak hazırlanan ürünler olmasına dikkat etmelidirler.

Bebek Kıyafetlerinde Kumaşın Önemi

Bebek için son derece sağlıklı bir malzeme olan pamuk kumaş, tamamen doğal koşullarda üretilmeli, kesinlikle kimyasal kullanılmamalıdır. Pamuklu kumaş kullanılarak hazırlanan desenli bebek zıbınları, nefes alan yapıları sayesinde bebeğin cildinin korunmasına önemli katkılar sağlayacaktır. Unutulmamalıdır ki bebeğin en önemli sorunlarından biri olan pişik ve kızarıklıklar terleme ile ortaya çıkan sorunlardır.

Pamuklu kumaş nefes alan yapısı ile bebeğin cildinin de nefes almasını sağlarken, bir yandan da güçlü emiciliği sayesinde muhtemel terlemede de sıvıyı bebeğin minik bedeninden uzaklaştırabilecek ve kuru kalmasını garanti altına alacaktır. Kış dönemleri için ideal olan uzun kollu zıbın takımları, bebeklerin soğuğa karşı dirençlerini artıracaktır.

 

Çıtçıtlı Badi Kullanım Kolaylığı Açısından Son Derece Önemlidir

Bebek bodyleri satın alınırken sağlıklı olmalarının yanı sıra kullanışlı olmalarına da dikkat edilmelidir. Bebeğin belirli bir yaşa gelinceye kadar günde birkaç kez altının değiştirileceği unutulmamalıdır.

Bebekler altları değiştirilirken son derece huysuz ve hareketli olmakta, bu da annenin işini bir hayli zorlaştırmaktadır. Bebeğe giydirilen kıyafetlerin kesinlikle kullanım kolaylığı sağlayan özellikler barındırması gerekmektedir. Çıtçıtlı badi, bebeğin altının açılmasını, kirlenen bezin değiştirilerek kısa sürede yeniden kapatılmasını sağlayan ürünlerin başında gelmektedir.

Alt değiştirme süreci ne kadar kısa sürerse, bebeğin konforu da o kadar korunmuş olacaktır, bu da çıtçıtlı badi ile sağlanabilecektir. Bebeğinizin ilk kıyafetleri ile ilgili tercih yapmakta zorlanıyor, en sağlıklı ürünleri almak istiyorsanız en doğru adres Bir Bebek olacaktır.

YUKARI