400 TL ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ
Agent Yazılım
Agent Yazılım
SEPETİM

Sepetiniz Boş

Temizle

Kategoriler

Beden Seçeneği

Renk

BEBEK ŞAPKALARI YENİ DOĞANIN DIŞ DÜNYAYA ALIŞMASINI SAĞLAR

Bebek şapkaları, gelişimini tam olarak tamamlamadan dünyaya gelen yeni doğanın, yeni tanıştığı ortamla tanışma sürecinde en önemli koruma kalkanlarından biri olarak kabul edilmektedir. Bebek beresi bebeğin ısısının korunması ve anne karnındaki ortama uygun ısı değeri sağlaması açısından özellikle bahar ve kış dönemlerinde bebeklerin kafalarından çıkarılmaması gereken bir üründür. Bu kadar büyük öneme sahip çocuk şapkaları modellerinin seçiminde titizlik gerektiği de kaçınılmaz bir gerçektir.

 

Bebek Bere Modelleri Neden Önemlidir?

Bebek bere modelleri, yeni doğan için son derece önemli bir üründür. Bebek, anne karnında alıştığı rahatlık ve mutlak korumayı dış dünyada bulamayacaktır. Ebeveynler ne kadar dikkat etse de en küçük tedbirsizlik bebeğin üşütmesine, hasta olmasına yol açabilecektir. Yeni doğan sürecinde, özellikle ilk 6 aylık dönemde ailelerin bebekleri için seferber olmalarının altında yatan neden de budur. Anne karnında belirli bir ısıda ve güven altında olan bebek, dünyaya geldikten sonra vücut ısı dengesini koruma yeteneğine sahip değildir. Bebek beresi, yeni doğan yavrunun kafasını belirli bir ısıda tutarak, sağlıklı büyümesine imkan tanımaktadır.

 

Bebek Bere Ürünleri Nasıl Olmalıdır?

Bebek bere türleri çok çeşitli modellerde ve özelliklerde üretilmektedir. Ebeveynler, ürünlerin görünüşüne aldanmadan, yavrularının ihtiyaçlarına tam olarak cevap verebilecek ürünlere yönelmelidir. Bunların başında da ürünün hangi malzemeden yapıldığı gelmektedir. Berelerin mutluk suretle sağlıklı ve doğal olan pamuklu kumaştan hazırlandığından emin olmak gerekmektedir. Üretim sürecinde kimyasallar ile temas etmediği garantili ürünleri almak, bebeğin sağlığının korunması adına büyük önem taşımaktadır.

 

Bebek bere modelleri mutlaka bebeğin hassas tenine zarar vermeyecek, tahriş etmeyecek yumuşaklıkta olmalıdır. Yüzde yüz pamuk kullanılarak özel yöntemlerle üretilen müslin kumaş bere modelleri için son derece uygun bir ürün olarak kabul edilmektedir. Müslin kumaş kullanılarak hazırlanan bere, nefes alan yapısı sayesinde bebeğin başının terlemesinin önüne geçmekte, yumuşak dokusu ile kafasında ipeksi bir dokunuş hissi yaratmaktadır.

 

Bebek bere modellerinde kullanılan pamuklu ya da müslin kumaş kullanılan ürünlerin öne çıkan özelliklerinden biri de terlemenin önüne geçmesi olmaktadır. Nefes alan yapıları sayesinde çok fazla terleyen bebeklerin kafalarını rahatlatacak olan ürünler, muhtemel terleme durumlarında da emiciliği sayesinde bebeğin rahatsız olmasını engelleyecektir.

 

Bebek Şapkaları Ölçülerine Dikkat Edilmelidir

Çok hassas bir yapıya sahip olan yeni doğan için alınacak bebek şapkaları modellerinin ölçülerinde de titiz davranmak gerekmektedir. Alınacak şapka bebeğin kafasına tam olarak uyum sağlamalıdır. Küçük alınan ürünler bebeğin başını sıkabilecek, bu da bebeği rahatsız etmesinin yanında kafatasının gelişim sürecini olumsuz etkileyecektir. Çocuk şapkaları bebeğin alnını ve kulaklarını kapatacak seviyede olmalı, gözlerinin üzerine düşecek derecede de büyük olmamalıdır.

 

Yaz dönemlerinde sıcağın etkilerinden korumak adına kullanılan bebek bandana modelleri hem ergonomik hem de şirin tasarımları ile bebeklerin kafalarını süslemektedir. Özellikle kız bebekler için bebek saç bandı olarak tasarlanan bandana modelleri, cıvıl cıvıl renkleri ile miniklerin şirinliklerine şirinlik katmaktadır.

 

Bebek bandana modelleri şirinliklerin ötesinde önemli bir görevi de üstlenmektedir. Yaz dönemlerinde sıcak dengesini kuramayacağı için çok fazla terleyen bebeklerin gözlerinin korunması adına önemli bir ürün olan bebek saç bandı, oluşan terin bebeğin gözlerine kaçmasına ve rahatsız olmalarına engel olmaktadır. Bebek tokası da kız bebeklerin saçlarının rahatsız etmesini engellemek adına kullanılan, son derece önemli aksesuarlardan biridir.

 

Siz de bebeğiniz için şapka, bere ve bandana almak istiyor en uygun ürünü bulmakta zorlanıyorsanız Bir Bebek ürünlerini incelemenizde yarar olacaktır. Kalitesini belgelemiş Bir Bebek, en kıymetlileriniz için güvenli ürünler sunmaktadır.

 

 

YUKARI