400 TL ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ
Agent Yazılım
Agent Yazılım
SEPETİM

Sepetiniz Boş

Temizle

Kategoriler

Beden Seçeneği

Renk

MAMA ÖNLÜĞÜ İLE BEBEKLER DAHA TEMİZ

Annelerin en çok şikâyet ettiği konulardan biri olan beslenme esnasında bebeklerin üzerlerinin kirlenmesine mama önlüğü ile engel olmak mümkündür. Gün içinde birçok kez tekrarlanan beslenme sırasında sık sık bebeğin üzerini değiştirmemek için standartlara uygun hazırlanan su geçirmez bebek önlüğü kurtarıcı rolü üstlenmektedir.

 

Bebek Önlüğü Neden Gerekli?

Bebek önlüğü, doğumdan itibaren beslenmesine çok büyük önem verilmesi gereken bebeklerin sürekli olarak kıyafetlerinin kirlenmesinin önüne geçilmesi adına son derece önemli bir aksesuar olarak dikkat çekmektedir. Motor becerileri gelişmeden dünyaya gelen bebekler, belirli bir süre özellikle beslenme saatlerinde sık sık üzerini kirletecektir. Anne sütü alırken ya da takviye mama desteği sağlanırken gelişmeyen motor becerileri nedeniyle bebek ağzına gelen süt veya mamanın önemli bir bölümünü ağzından kaçıracaktır. Bu son derece doğal bir geçiş sürecidir. Bebek mama önlüğü bu sürecin hem bebek hem de anne açısından sağlıklı geçirilebilmesi için mutlaka kullanılması gereken bir aksesuardır.

 

Mama önlükleri yalnızca bebeğin kıyafetlerinin temiz kalmasını sağlamamaktadır. Aynı zamanda, bebeklerin sık sık üzerlerinin ıslanmasına ve rahatsız olmalarını da engellemektedir. Bebeğin özellikle göğüs kafesinin ıslak kalması, beraberinde ciddi sağlık sorunları da getirecektir. Su geçirmez bebek önlüğü, anne sütü ya da sıvı mama tüketimi sırasında bebeğin ağzından dökülen miktarın üzerini ıslatmasını engelleyecek, bebeğin her koşulda kuru kalmasını sağlayacaktır.

 

Bebek Mama Önlüğü Nasıl Olmalıdır?

Bebek mama önlüğü seçimi, tüm kıyafet ve aksesuarlarında gösterilen titizlikle seçilmelidir. Bebek önlüğü için öncelikli kural mutlaka sağlıklı malzemelerden üretilmiş olmasıdır. Kullanılan kumaşın bebeğin sağlığını tahdit edecek unsurları barındırmadığından emin olunması gerekmektedir. Mama önlüğü için en ideal kumaşlardan biri pamuklu kumaşlar olarak dikkat çekmektedir. Üretim aşamasında kimyasal kullanılmayan bebek için son derece idealdir. Önlüğün anti bakteriyel özellik taşıması da bebeğin sağlığının tehlikeye atılmaması için gerekli bir özellik olarak dikkat çekmektedir. Alerjik reaksiyonlara yol açmayacak ürün, bebeğin ilerleyen yaşlarda alerji sorunu ile boğuşmasına da engel olacaktır.

 

Mama önlükleri için aranan unsurlardan biri de bebeği koruyabilecek boyutlarda tasarlanmış olmasıdır. Küçük ya da çok büyük önlükler işlevsel olarak sorun yaratabilmektedir. Gereğinden küçük olan önlükler, beslenme sırasında bebeğin ağzından akan süt ya da mamayı kontrol edemeyecek, yine bir miktarı kıyafetine dökülecektir. Bu durumda önlük kullanmanın da bir anlamı kalmayacaktır. Alınan ürünün bebeğin boğazının altından itibaren göğüs kafesini tam olarak kapatması gerekmektedir. Bu sayede dökülen besin maddeleri ve süt önlükte kalabilecektir.

 

Bebek mama önlüğü için gerekli olan özellikler arasında su geçirmezlik de büyük önem taşımaktadır. Önlük mutlaka çift katmandan oluşmalıdır. Üst katman bebeğin cildini tahriş etmeyecek yumuşaklıkta olmalıdır. Beslenme sonrası anneler genellikle bebeklerin ağızlarını önlük ile silme alışkanlığı edinmektedir. Sert kumaştan yapılan ürünler bebeğin dudaklarını ve yüzünü tahriş edebilecektir. Ürünün ikinci katmanı ise tamamen sıvı geçirmez özellikte tasarlanmalıdır. Üst katman sıvıyı emerken, alt katman kıyafetlerine, doğal olarak bebeğin tenine ulaşmasını önlemelidir.

 

Bebek Fular Önlük Şık Tasarımları ile Şirinliklerin Şirinlik Katıyor

Bebek ürünlerinde sağlıklı ve kullanışlı olmalarının yanı sıra aranan şıklık ise bebek fular önlüğü ile sağlanmaktadır. Ev ortamında sıradan önlükler kullanılabilir, ancak ev dışında restoranda ya da ev ziyaretlerinde daha şık tasarımlı ürünlerin tercih edilmesinde yarar olacaktır. Bebek fular ile son derece şirin görünmektedir. Ebeveynler klasik önlük modellerinin yanı sıra mutlaka bebek fular önlük de bulundurmalı, ziyaretlerde bunu kullanmayı alışkanlık haline getirmelidir. Bebek fular, bebeğin şirinliğine şirinlik katmasının yanı sıra kullanım kolaylığı ile de anneleri rahatlatacak bir ürün olarak dikkat çekmektedir.

 

Siz de mama önlükleri arıyor, bebeğiniz için tam koruma sağlayacak şık ürünlere sahip olmak istiyorsanız Bir Bebek doğru adres olacaktır.

 

YUKARI